Łazienka niemowlaka

dziecko

Urządzenie profesjonalnej łazienki łączącej w sobie funkcje, przydatne do pielęgnacji niemowlaka, ale także optymalizujące potrzeby rodziców to dość trudna sztuka. W artykule zrozumiesz aspekt urządzenia tego wnętrza, w którym będziesz mógł, jako młody rodzic kreatywnie zaszaleć.

Wyposażenie służące dziecku

Wykorzystaj łazienkę całościowo, tworząc dla niemowlaka pełnowymiarowy kącik, z fotelikiem do kąpieli, przewijakiem zainstalowanym na ścianie. Uwzględnij też w aranżacji szafkę z półeczkami, na której rozłożysz bezbłędnie wszystkie kosmetyki, pieluchy, ręczniki. Utrzymuj pomieszczenie w niezmiennej temperaturze, dołącz do niego paprotkę bardzo dobrze wpływającą na właściwy mikroklimat, włączając w to oczyszczanie powietrza. Skup się w łazience na kolorach wzbudzających spokój, np. niebieskim, bardziej neutralnych dla umysłu dziecka. Nigdy nie korzystaj podczas kąpieli z maksymalnego, jaskrawego oświetlenia. Takie zachowanie niepotrzebnie pobudzi stres. Wybieraj w sklepach produkty certyfikowane logiem organizacji wspierających rodziców. Przykłady? Centrum Zdrowia Dziecka, Instytut Matki i Dziecka. Foteliki do kąpieli powinny być bardzo trwałe, posiadać specjalistyczne blokady wraz z antypoślizgowym schematem funkcjonowania.

Elementy usprawniające życie rodzica w łazience

Nie musisz mieć wielkiej łazienki, aby zrealizować powyższe założenia. Niestety spędzisz w tym miejscu bardzo dużo czasu, dlatego rodzic też musi przygotować sobie wygodne siedzisko, najlepiej składane i dostępne od ręki. Kiedy kąpiesz swoje potomstwo wyłącz wszelkie urządzenia, tj. pralkę, suszarkę, itp. Nie warto ryzykować spotkania dziecka z prądem w warunkach, gdzie dominują mokre powierzchnie. System wyposażenia łazienki ma być docelowo spójny z innymi pomieszczeniami. Warto ten aspekt zatem zlecić profesjonalistom, tj. architekt wnętrz. Dzieci przyzwyczajają się szybko do pewnego standardu higienicznego, dlatego nigdy nagle nie zmieniaj całej aranżacji, ale stopniowo pokazuj wychowankowi nowe pomysły. Masz problem z płaczem? Wystarczy wybrać dobrą zabawkę i wręczyć ją maluchowi podczas kąpieli. Odciągniesz tym samym jego uwagę od poważniejszych spraw. Zaprezentowane uwagi są krytyczne dla młodych rodzin, planujących wspólne miejsce życia. Wychowanie w solidnych warunkach wzbudza pozytywne emocje.

Bardzo dobrym przykładem producenta, który dostarcza oryginalnych i bezpiecznych akcesoriów dziecięcych jest marka OKT kids. W swojej ofercie posiada ona również wanienki i foteliki do kąpieli dla dzieci, które obejrzeć można pod adresem witryny internetowej producenta: http://www.okt-kids.pl/wanienki.

Odpowiedz